Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
 2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Strefa Poruszenia: Instalacja

Strefa Poruszenia: InstalacjaInstalacja

Sztuka współczesna wychodzi poza ramy gatunkowe. W muzeach często możemy zobaczyć instalacje — przestrzenne konstrukcje wykonane z różnych materiałów połączonych razem. Niech inspiracją do stworzenia własnej instalacji będzie dla was postać jaka wykonana z papieru i włóczki.

Zwierzak


Przestrzenna rzeźba jaka

Potrzebne będą:

 • kartka bloku technicznego;
 • nożyczki;
 • dwustronna taśma klejąca;
 • włóczka.

Instrukcja:

– Przerysuj bądź wydrukuj szablon jaka (znajdziesz go poniżej, w komentarzu), następnie przyklej do niego dwustronną taśmę klejącą i wytnij kontury.

– Odklejaj stopniowo taśmę i przyklejaj do niej pojedyncze nitki włóczki, tak aby nici wychodziły poza kontur jaka.

– Pamiętaj, aby włóczki nie przyklejać na rogi:) Następnie przytnij nitki do górnej krawędzi zwierzaka.

– Zrób jeszcze co najmniej dwie warstwy (wystarczy przykleić pasek taśmy klejącej wzdłuż górnej krawędzi i drugi na środku).

– Na koniec przytnij delikatnie nici przy brzuszku zwierzaka, pamiętaj jednak, żeby nie były zbyt krótkie.

– Jeszcze tylko trzeba narysować na kartce oko, wyciąć je i przykleić klejem, albo taśmą dwustronną i jak może ruszyć z Tobą na górską wędrówkę.