20.11.2021

OPOWIEŚCI Z RÓŻNYCH KRAŃCÓW AZJI

NIEBO SMOKÓW | SPOTKANIE DLA DZIECI

Spotkanie z opowiadaczem bajek, Szymonem Góralczykiem, na co dzień związanym z grupą Karawana Opowieści. Szymon zabierze naszych najmłodszych gości w magiczną podróż do Azji. Opowie historię rodzeństwa, które bardzo chciało spotkać prawdziwego smoka. Posłuchajmy razem, jakie przygody przeżyli bohaterowie podczas poszukiwania tych mitycznych stworzeń.

Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 5-12 lat wraz z opiekunami. Wstęp bezpłatny w ramach biletu wstępu do muzeum (5 zł normalny, 3 zł ulgowy).

27.11.2021

WARSZTATY DLA RODZIN HANDMADE IN MUSEUM

BUMERANG CAŁY W KROPKACH

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Handmade in museum”, podczas którego na warsztat weźmiemy malarstwo kropkowe Pierwszych Narodów Australii. Wspólnie wykonamy bumerangi i przyozdobimy je wzorami z małych kropek. Podczas warsztatów poznamy bliżej kulturę oraz symboliczne znaczenie sztuki pierwszych mieszkańców Australii.

Termin: 27 listopada, godz. 10.15
Spotkanie dla dzieci (6-12 lat)

Obowiązują zapisy.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: dorotapasek@muzeumazji.pl, wpisując w temat maila “BUMERANG”;. W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i wieku dziecka, nazwiska opiekuna oraz wskazanie wybranej godziny warsztatów. Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi odeślemy wiadomość zwrotną potwierdzającą uczestnictwo.

11.12.2021

WARSZTATY DLA RODZIN HANDMADE IN MUSEUM

FUROSHIKI – JAPOŃSKA SZTUKA PAKOWANIA PREZENTÓW

Grudzień to czas szykowania prezentów. A gdyby tak opakowania były ich częścią? Zapraszamy na warsztaty w duchu zero waste. Japończycy do pakowania używają chusty zwane furoshiki, które same w sobie mogą być pięknymi i cennymi prezentami. A po rozpakowaniu prezentu można je wykorzystywać latami. W czasie warsztatów samodzielnie przygotujemy chusty furoshiki i nauczymy się różnych sposobów ich wiązania. Poznamy metody pakowania książek, piłek i wielu innych przedmiotów.

Termin: 11 grudnia, godz. 10.15
Prowadząca: Ewa Soszko-Dziwisińska
Spotkanie dla dzieci (6-12 lat)

11.12.2021

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH – HANDMADE IN MUSEUM

FUROSHIKI – JAPOŃSKA SZTUKA PAKOWANIA PREZENTÓW

Grudzień to czas szykowania prezentów. A gdyby tak opakowania były ich częścią? Zapraszamy na warsztaty w duchu zero waste. Japończycy do pakowania używają chust zwanych furoshiki, które same w sobie mogą być pięknymi i cennymi prezentami. A po rozpakowaniu prezentu można je wykorzystywać latami. W czasie warsztatów samodzielnie przygotujemy chusty furoshiki i nauczymy się różnych sposobów ich wiązania. Poznamy metody pakowania książek, piłek i wielu innych przedmiotów.

Termin: 11 grudnia, godz. 13.00
Prowadząca: Ewa Soszko-Dziwisińska
Spotkanie dla dorosłych

9.12.2021

WYKŁAD DR MONIKI STOBIECKIEJ

Dekolonizacja w badaniach muzeów: potencjalne przeszłości i możliwe przyszłości.

Jakie pytania stawiają sobie badacze problematyki dekolonizacji muzealnictwa? Jak brzmi nowa definicja „muzeum”? Czy krytyczne zmierzenie się z przeszłością kolekcji oraz sposobem pozyskiwania eksponatów pozwoli na odwrócenie się od myślenia europocentrycznego? Na te i wiele innych pytań o współczesne muzealnictwo spróbuje odpowiedzieć dr Monika Stobiecka, historyczka sztuki i archeolożka z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

3.12.2021 Andrzej Wawrzyniak (1931-2020) – In Memoriam

Zapraszamy na wydarzenie upamiętniające Andrzeja Wawrzyniaka (1931-2020) – dyplomaty, kolekcjonera, założyciela i wieloletniego Dyrektora Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Zwieńczeniem spotkania będzie koncert gamelanowy w wykonaniu Warsaw Gamelan Group, jedynego w Polsce zespołu wykonującego tradycyjną muzykę indonezyjską.